GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tulpanvas 17409351
*
nr 1740 9351
Tulpanvas
Arne Säfström, keramik. Signerad, Höjd: 25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2025
kl 20:02:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 00:59:37
1
250 kr
17/11 12:40:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne säfström keramik tulpanvas
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59
-
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19
*
Tulpanvas
nr 1740 9351
Tulpanvas
Arne Säfström, keramik. Signerad, Höjd: 25 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 00:59:37 | 1 | 250 kr |
| 17/11 12:40:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne säfström keramik tulpanvas
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59 -
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19



